Přeprava dětských potravin na cestách

Jak můžu převážet dětské potraviny v autě?

Teplota uvnitř auta může stoupnout na 40 °C i více. Myslete na to proto předem:

Suché produkty jako jsou mléčná výživa, obilné kaše v prášku a skleničky potravin založených na ovoci (ovoce, ovoce a jogurt, ovocný duet a nápoje) jsou dostatečně odolné. Tyto produkty se mohou převážet v kufru auta bez jakýchkoli problémů a opatření.

Zelenina a produkty obsahující maso (menu, BIO maso) by se však mohly zkazit, pokud budou po delší dobu vystaveny teplotám nad  40 °C. Pro bezpečné uložení těchto produktů proto doporučujeme myslet především na teplotu. Pokud je to možné, uložte je někde uvnitř auta. Ventilace a klimatizace udrží teplotu nižší.

Přeprava v kufru auta: Zchlaďte před cestou skleničky předem v ledničce, potom je dejte do chlazeného přepravního obalu (taška, box).

Skleničky musejí být hlavně pečlivě uložené, aby se nerozbily. Ideálně byste měli ponechat celý karton i s plastovou fólií. Všechny produkty, které potřebujete v průběhu cesty, by měly být po ruce uvnitř auta.

Přeprava letadlem

Kojenecká výživa může být přepravována ve velkém zavazadle v krabicích odolných proti nárazům a tlaku (např. krabice s tvrdým víkem). Skleničky musejí být pečlivě uloženy, aby se předešlo jejich rozbití. Dejte je také do plastových tašek, aby se případně ochránil zbylý obsah zavazadla.

Pokrmy na první dva dny doporučujeme dát do příručního zavazadla pro případ, že Vaše hlavní zavazadlo dorazí pozdě. Tak si budete jisti, že máte veškerou potravu, kterou bude miminko potřebovat.

Uchování kojenecké výživy v místě dovolené

V místě dovolené by skleničky měly být uložené při teplotě pod 35 °C. Před použitím skleniček je třeba se pokaždé přesvědčit, že dobře těsní. Pokud sklenička nemá podtlak, není již potravina vhodná ke konzumaci.

Jak poznáte, že je podtlak porušen, pokud je sklenička uzavřená? Sklenička vykazuje podtlak a je vhodná pro použití, pokud…

1. Víčko nepovolí. Pro kontrolu zmáčkněte střed víčka.

2. Když poprvé otevřete skleničku, mělo by být slyšet cvaknutí.

 

Šťastnou cestu a užijte si dovolenou!