Lékárnička jako povinná výbava do kabelky

Letní prázdniny lákají k výletům, dovoleným a především – k dobrodružství! Dětský svět je báječně barevné místo, kde nečíhá nebezpečí, naopak každý podnět vybízí k prozkoumání, pobádání a poznání. Znáte to? Také se vám děti vrhají do všeho po hlavě, nadšeně lezou na kdejaký strom, překonávají překážky, kloužou se ze strání dolů, užívají se teplé sluneční paprsky? Aby z dobrodružství nebylo mrzení, nezapomeňte si vždy přibalit lékárničku. V ideálním případě ji vůbec nepoužijete. V tom spíše reálném si budete děkovat, že jste připraveni.

A jaké nejčastější potíže rodiče malých dětí v létě na výletech řeší?

Koloběžky, kola, brusle… a někdy i třeba jen vlastní ne úplně jistý krok umí způsobit pořádnou odřeninu. Důležité je vždy důkladně desinfekcí ránu vyčistit a sterilně přelepit náplastí.

Věděli jste, že desinfekci můžete pořídit i takovou, která nepálí? A že náplast s princeznou či superhrdinou působí téměř analgeticky? J

Velmi často můžou malé děti potrápit i vysoké venkovní teploty a mohou pak trpět úpalem či úžehem. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Zatímco úžeh se definuje jako přehřátí mozku, úpal je celkové přehřátí organismu. Projevy bývají podobné – bolest hlavy, vyšší teplota, nevolnost a zvracení. Léčba probíhá symptomaticky – tišíme bolest i teplotu, podáváme tekutiny, zdržujeme se v chladnějších prostorech. Nejlepší je ale vždy prevence! Důsledně dbejte na dostatečný příjem tekutin, trvejte na vhodné pokrývce hlavy a pravidelně mažte vhodným opalovacím krémem.

Při letních dobrodružstvích nemusíme ani do Egypta, abychom poznali faraonovu pomstu. Někdy postačí i třeba ne úplně vhodné jídlo.

I proto je potřeba myslet v lékárničce na léky zastavující průjem. A následně na rehydratační roztoky. HiPP má ve svém sortimentu HiPP ORS 200 ve dvou příchutích – a u toho jablečného vám ručíme za to, že vychlazený ho po malých douškách vypije každé dítko bez problémů.

Překazit letní radovánky mohou i alergické reakce. Od potíží po bodnutí hmyzu, až po různé kožní projevy, aj. Mějte tedy variantu jak pro namazání na kůži, tak pro vnitřní užití, např. kapky.

Co nesmí chybět v kabelce či batohu na výlet?

  • Náplasti různých velikostí a zajímavých motivů
  • Dezinfekce v co nejmenším balení a nepálivé variantě
  • Dezinfekční gel na ruce
  • Antihistaminika pro vnitřní užití v kapkách
  • Antihistaminika lokální na štípance
  • Cokoli čím umíte vyndat klíště

Co dalšího přidat do lékárničky na dovolenou?

  • Léky tlumící bolest
  • Léky tlumící teplotu
  • Rehydratační roztok
  • Léky proti průjmu

A pamatujte, že nejlepším lékem je vždy prevence. Na kolo i koloběžku nikdy bez helmy, ideálně ani bez chráničů. Řádně mazat opalovacím krémem, na hlavu vhodnou pokrývku a neustále doplňovat tekutiny.

Ideální je čerstvá voda, pro zpestření můžete sáhnout po HiPP ovocných šťávách či na pokojovou teplotu zchladlých čajích.  Na výlety, kde si nejste jisti tamní kuchyní a možnostmi občerstvení, se vybavte dopředu – HiPP srdíčka jsou skvělá hotová jídla pro malé velké gurmány a ovocnou kapsičku s chutí slupne batole i puberťák!

Krásné léto bez karambolů přeje HiPP!