O odrůdě

V horské džungli Kostariky se daří odrůdám banánů Kongo a Gros Michel. Tyto, stejně jako další místní odrůdy, nenaleznete na velkých konvenčních plantážích. Naše HiPP BIO banány mají výraznější aroma než ty konvenční, poskytují tak našim příkrmům jedinečnou chuť. HiPP banány mají také speciální konzistenci. Léta praxe nás utvrdila v tom, že ideální chuť a konzistenci našich příkrmů dosáhneme namícháním dvou odrůd.

Speciální přístup máme také ke sklizni. Sklízíme je lehce zelené, a během týdne banány dozrají do požadované chuti a konzistence. Jak je u nás zvykem, banán musí být především „zdravý“ nikoliv krásný. A tak nám nezáleží na tom, zdali je banán příliš tlustý, krátký, dlouhý či šišatý. Důležitá je jeho kvalita.

Poslední specialitou je zpracování banánů. BIO banánové pyré HiPP je zpracováno lokálně přímo na Kostarice, do výrobny k nám do Evropy dorazí banánové pyré ve speciální barelech. Jen tak jsme schopni eliminovat poškození banánů během přepravy. Vy pak máte jistotu, že naše banánové pyré dosahuje nejvyšší BIO kvality.