Trvalá udržitelnost v HiPP

Trvalá udržitelnost pro nás není jen módním marketingovým termínem. Chceme, aby naše děti a jejich vnoučata zdědily svět, ve kterém stojí za to žít. Naším slibem je být víc než jen BIOProto HiPP standardy kvality převyšují požadavky kladené EU na BIO produkty. Nákupem produktů HiPP podporujete trvalou udržitelnost i vy!


3 pilíře trvale udržitelného rozvoje v HiPP:

1. Trvale udržitelné zdroje

HiPP produkty pocházejí z trvale udržitelných zdrojů. Při jejich výrobě byly použity BIO suroviny získané z BIO farem. Co to znamená v případě kojeneckého mléka? Na HiPP BIO farmách jsou krávy chovány ve vhodných podmínkách odpovídajících jejich živočišnému druhu a více než 200 dní v roce se pasou na přírodních loukách, které jsou obdělávány bez použití minerálních hnojiv či chemicko-syntetických postřiků. Přírodní krmení zvířat trávou, senem a obilninami zaručuje nejlepší BIO kvalitu, ze které pochází naše výživné a zdravé mléko. Kvalitu půdy, pastvin a proces chovu pravidelně kontrolují nezávislé kontrolní instituce. Kromě toho kontrolujeme v HiPPu kvalitu všech surovin i sami, s využitím svých vlastních laboratorních testů. Ty jsou mnohem přísnější, než jak stanovuje zákon a pravidla EU. Naše laboratoře jsou tak přesné, že umí najít i zrnko soli v 50m bazénu. Jen s takto přísnými a přesnými kontrolami je zajištěno, že se pro vaše miminko zpracovává pouze BIO mléko té nejvyšší kvality.

2. Trvale udržitelná výroba

K vypěstování či získání kvalitních surovin je také zapotřebí, aby voda, půda a klima byly ve vzájemné harmonii. Značný vliv na klimatické podmínky má právě výrobní proces. HiPP kojenecké mléko pro Českou a Slovenskou republiku se vyrábí v německém výrobním závodu v Herfordu. Tento závod používá energii získávanou z obnovitelných zdrojů. Díky využití zelené energie je šetrný k ovzduší a dosahuje dokonce CO2 neutrality. Nastavení výrobních závodů tak, aby klima nezatěžovaly, není naše jediné opatření. Šetříme klima také optimalizací logistiky či vývojem nových „šetrných“ obalů. Produkty z našich klimaticky neutrálních závodů jsou označeny razítkem „šetrné ke klimatu“.

3. Recyklovatelné obaly

HiPP používá na obaly kojeneckých mlék kartony s FSC certifikací, což znamená, že dřevo na jejich výrobu pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů. K potisku jsou použity pouze ekologické barvy na bázi rostlinných olejů. Kartony jsou snadno recyklovatelné, při zachování svých praktických prvků:

  • Lze je opakovaně otevřít a uzavřít. Správné uzavření signalizuje slyšitelné kliknutí víka.
  • Víko krabice drží otevřené, takže nepadá při dávkování.
  • Zevnitř na víku krabice najdete držátko na odměrku na mléko.
  • Nahoře balení se nachází praktická zarovnávací hrana pro přesnější odměřování.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.