Trvale udržitelné obaly

Již více než 60 let se HiPP zabývá BIO farmařením a udržitelnou výrobou. Uvědomujeme si a přijímáme zvláštní odpovědnost za ekologickou produkci zdravé kojenecké výživy prvotřídní kvality. Výsledkem vynaloženého úsilí je úspěšná cesta plná inovativních opatření.

Recyklovatelné obaly – odpovědně baleno

Již více než 60 let se HiPP zabývá BIO farmařením a udržitelnou výrobou. Přitom bere v úvahu celý produkt: od surovin přes zpracování až po obaly. Skleničky HiPP jsou recyklovatelné až z 97 %.*

Naše mise: Do roku 2025 mají být všechny HiPP obaly znovu využitelné, stejně jako HiPP skleničky.

Proč ne 100 %?

100% recyklovatelnost není možná, protože se u každého obalu používají barvy, laky a lepidla. U skleničky bez etikety by jinak nikdo nevěděl, jaký druh produktu se uvnitř nachází.

Jak bychom chtěli našeho cíle dosáhnout?

Méně obalového materiálu

Co není, nemusí být zlikvidováno! Již mnoho let pracujeme na tom, abychom šetřili obalový materiál a používali co možná nejlehčí obaly. Proto se například váha našich skleniček během let neustále snižuje, a také v oblasti kosmetiky se podařilo u mnoha lahviček redukovat použité umělé hmoty. V této cestě chceme pokračovat i v budoucnu a šetřit obalový materiál všude tam, kde to bude možné.

Maximální recyklovatelnost

Aby z použitých obalů mohlo vzniknout opět něco nového, musí být schopnost jejich recyklace co možná nejvyšší. Důležitou roli hraje jejich správná likvidace. Jen tak lze optimálním způsobem podporovat cirkulační ekonomiku a obalové materiály znovu používat jako cennou výchozí surovinu. Uděláme všechno proto, aby do roku 2025 byly všechny naše obaly stejně dobře recyklovatelné, jako naše skleničky.

Více recyklovaných obalových materiálů 

Firma HiPP by chtěla využívat více recyklovaných materiálů – tak jako to již činíme u našich skleniček a mnoha kartonových obalů. Další krok pro HiPP zní: použití recyklovaných plastů. Pro ochranu našich nejmenších klade HiPP u všech svých obalů největší důraz na bezpečnost použitých materiálů. Proto budeme recyklované plasty používat v okamžiku, kdy si budeme naprosto jisti jejich bezpečností.

*hodnoceno cyclos-HTP. Institut cyclos-HTP je zařízení pro klasifikaci, hodnocení a zkoušení recyklovatelnosti obalů a zboží.

Proč je správné třídění použitého obalového materiálu tak důležité?

Pouze když všechny použité obaly správně roztřídíme, může z nich vzniknout opět něco nového. Když je všechno snědeno a spotřebováno, měl by být prázdný obal správně roztříděn a zlikvidován. Tak mohou být obalové materiály jako sklo, papír a plast optimálně recyklovány a znovu použity.

Šetří se tím cenné zdroje a ulehčuje se životnímu prostředí. Správné třídění není ale někdy úplně jednoduché. Chceme být nápomocni! Postupně se na všech našich produktech objeví pokyny ke správné recyklaci.

Tak budete přesně vědět, jak jednotlivé komponenty obalů správně recyklovat. Pomáhejte spolu s námi, protože jen tak dostaneme více obalových materiálů znovu do oběhu a budeme moci životní prostředí společně a udržitelně chránit.

Od prvního produktu z roku 1899, sucharové moučky pro děti, až do dnešního dne, se potravinové obaly v mnoha ohledech změnily. I sklenička, která se stala ikonickou, se neustále měnila a vyvíjela. Výsledkem vynaloženého úsilí je úspěšná cesta plná inovativních opatření. Zároveň však představuje výzvu a motivaci k dalšímu vývoji. Provázejte nás na naší cestě k ještě udržitelnějším obalovým materiálům. 

Skleničky HiPP  

První HiPP sklenička s mrkvičkou byla uvedena na trh již roku 1960. Od té doby se podařilo váhu skleničky snížit o cca 23 %.

Kdybychom i dnes používali pro naše 190g příkrmy stejné skleněné obaly jako v roce 1964, tak bychom ročně spotřebovali o 3.000 tun více skla. Stejně tak víčko HiPP skleniček bylo změněno do podoby s úzkým okrajem a menší tloušťkou plechu. Při roční výrobě zhruba 300 miliónů skleniček příkrmů HiPP je každoročně uspořeno okolo 77 tun bílého plechu!

10 let HiPP Eco-Comfort-Pack®

HiPP již 10 let používá na obaly kojeneckých mlék kartony s FSC certifikací (Forest Stewardship Council), což znamená, že dřevo na jejich výrobu pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů. K potisku jsou použity pouze ekologické barvy na bázi rostlinných olejů bez přítomnosti minerálních olejů pocházejících z ropy. Uvnitř kartonu je pak v porovnání s předchozí řadou mlék pouze jeden vnitřní sáček, čímž byly sníženy emise CO2.

 

Recyklovatelnost obalů Babysanft

V roce 2020 jsme dokázali snížit váhu obalů dětské kosmetiky až o 14 %.