Trvalá udržitelnost ve firemní organizaci HiPP

Pro společnost HiPP není trvalá udržitelnost jen módním marketingovým termínem. Ekologickému zemědělství se věnujeme více než 50 let a jako průkopnický podnik jsme také silně ovlivnili a ovlivňujeme trvale udržitelné standardy. Náš management trvalé udržitelnosti se zaměřuje na společnost jako celek i na celý hodnotový řetězec. 

 

Zavádíme také HiPP standardy vytvářené spolu s našimi dodavateli a výrobci pro zaručení kvality, ochrany životního prostředí i spravedlivých sociálních pracovních podmínek.

 

Pro nás je trvalá udržitelnost záležitostí managementu

Management trvalé udržitelnosti spočívá přímo ve vedení podniku. Každá oblast společnosti jmenuje odpovědného zástupce pro udržitelnost, který aktivně pracuje na rozvoji a realizaci těchto cílů.

Dokumentace

Ve Zprávě o trvalé udržitelnosti publikujeme všechny důležité klíčové údaje týkající se společnosti i naše každoroční cíle. Všechna pracoviště společnosti HiPP jsou certifikována podle normy ISO 14001. Pfaffenhofen byl v roce 1997 první  a zároveň byl validován také podle EMAS (Systém ekologického řízení a auditu v Evropském společenství).

Ocenění (výběr)

1997 „Ekologický manažer roku“ od Capitalu a WWF
2000 „Cena podniku tisíciletí“ od UNEP a ICC
2002 Cena „Energy Globe“ za jednu z 50 nejlepších energetických koncepcí na světě
2003 „Německá cena za zprávy o životním prostředí“
2008 „Cena mobility CSR“ za příkladné řízení přepravy
2009 „Značka století“
2009 „Německá cena trvalé udržitelnosti“ v kategorii „Nákup“
2009 „Zlatý květ Rheydtu“ – cena za ochranu životního prostředí
2010 Cena „Pro Biokultura“
2010 Cena „Steiger Award“ za výjimečný ekologický management
2010 „Podnikatel roku“
2011 „Čestný obchodník“
2011 „Německá solární cena“

Spolupráce

Považujeme se za organizaci, která se stále učí a vyvíjí, a která se podílí na propojování a úzké spolupráci s univerzitami, vědeckými institucemi a dalšími partnery.