Trvalá udržitelnost

Trvalá udržitelnost vyžaduje způsob života a práce, který nadměrně nevyužívá, neplýtvá ani neničí přírodní zdroje, které jsou základem lidské existence. Koncepce založená na trvalé udržitelnosti byla popsána již před stovkami let v lesnictví. Představuje formu využívání, kdy se těží pouze tolik dřeva, kolik za stejnou dobu vyroste, takže se les nikdy zcela nevytěží. Naopak se dokáže přirozeně obnovovat a budou ho moci využívat i budoucí generace.

Naše cesta k trvalé udržitelnosti

První kroky k ochraně klimatu podnikl již v roce 1959 Georg Hipp, když se začal věnovat ekologickému zemědělství. V jeho úsilí pokračuje již čtvrtá generace rodiny Hipp.

Zjistit více

Slovníček pojmů udržitelnosti

Abychom udržitelnost dokázali přetavovat v každodenním životě, musíme porozumět jejím součástem. Zorientujte se v pojmech díky našemu praktickému slovníku.

Trvale udržitelné obaly

Již více než 60 let se HiPP zabývá BIO farmařením a udržitelnou výrobou. Uvědomujeme si a přijímáme zvláštní odpovědnost za ekologickou produkci zdravé kojenecké výživy prvotřídní kvality.

Naše cesta ke snižování uhlíkové stopy

Respektujeme křehkou rovnováhu mezi přírodou, společností a ekonomikou. Kromě organického farmaření jsme se zavázali i k ochraně planety.

Proč HiPP používá plastové tašky? Znovu a znovu.

Plastové tašky se staly symbolem znečištění naší planety. Přitom jejich vynálezce je vymyslel, aby naší planetě pomohl. Z našeho přístupu by byl zřejmě v šoku. Proč je máte i vy používat znovu a znovu?

HiPP a udržitelnost – ptáte se nás

Změna klimatu je pro celý svět jednou z největších výzev. Všichni bychom měli přispívat k udržení globálního oteplování na co nejnižší úrovni a zintenzivnit své úsilí. Své cíle pro ochranu klimatu jsme si proto stanovili i my.

Trvalá udržitelnost jako firemní filozofie

Udržitelnost je správná rovnováha mezi třemi aspekty - ekologickým, ekonomickým a společenským...

Trvalá udržitelnost ve firemní organizaci

Každá oblast společnosti jmenovala svého vlastního odpovědného zástupce pro udržitelnost, který aktivně pracuje na rozvoji a realizaci těchto cílů...

Udržitelné produkty zajišťují budoucnost našich dětí

Společnost HiPP je mezinárodní výrobce kojenecké výživy a jako takový nese zvláštní odpovědnost za ekologickou produkci zdravé dětské výživy prvotřídní kvality...