Výživa batolat od ukončeného 14. měsíce

Okolo 14. měsíce věku už si většina dětí stihla zvyknout na několik “dospěláckých” jídel, ale není to ještě tak, že by zdlábly vše, co má na stole táta a máma. Příkrmy ve skleničkách jsou proto stále praktickou a rychlou volbou, když námi uvařené jídlo není pro děti to pravé ořechové (rizikové potraviny, mnoho soli, neprověřené suroviny nebo prostě tvrdohlavé odmítání nové chuti). Přečtěte si, jak na výživu dětí v tomto vývojovém období, a navrch se inspirujte našimi recepty pro batolata.

Když si nejste jisti surovinami

Pro děti od 14. ukončeného měsíce věku a rodiče, kteří si chtějí být 100% jistí kvalitou surovin, připravil HiPP výživná menu v BIO kvalitě, obsahující navíc důležité živiny a vitamíny - jód pro správnou činnost štítné žlázy a omega-3 mastné kyseliny a kyselinu linolenovou pro vývoj mozku a nervových buněk. U výrobků HiPP máte vždy jistotu těch nejvybranějších surovin z ekologického zemědělství bez přidaných aromat, zahušťovadel a barviv. Až vašemu prckovi nepůjde rybí maso v tradiční úpravě pod nos, překvapte ho HiPP těstovinami s lososem, brokolicí a smetanou. Zamiluje si je a navíc si procvičí žvýkání větších kousků!

Zdravé recepty pro batolata

Výjimečnou kvalitu příkrmů HiPP můžete využít i v receptech pro batolata. Inspirujte se naším receptem na krémovou zeleninovou polévku z prověřené BIO zeleniny HiPP, který stihnete za 10 minut.

Krémová polévka

Co potřebujeme?

Jak to ukuchtíme?

Všechny ingredience vložíme do vyšší misky a metličkou nebo lžící je promícháme tak, aby došlo ke spojení všech částí. Vzniklou polévku ohřejeme a ihned podáváme.

Jídelníček batolete v uk. 14. měsíci

Jídelníček se neliší od jídelníčku 13 měsíčního batolete, ale samozřejmě záleží na individuálních pokrocích vašeho dítěte, co se tuhé stravy a nových chutí týče.

  • Ráno začněte kojením, nebo náhradní mléčnou výživou HiPP 3 JUNIOR Combiotik®, pokud ještě dítě nesní celou porci tuhé stravy. Dobrým kompromisem je kombinace mléka a kousků celozrnného chleba rozmáčených v hrnečku.
  • Dopoledne se ke svačince hodí čerstvé ovoce, nebo ovoce ve skleničkách a kapsičkách HiPP v kombinaci s obilnou kaší, která batole zasytí.
  • K obědu podávejte kompletní menu HiPP, nebo pokrm, který obsahuje maso, zeleninu a těstovinu, brambory nebo rýži. Jako dezert sáhněte po jedné z mnoha variant HiPP BIO ovoce.
  • Odpoledne zvolte jako svačinu kombinaci cereálií a ovoce. Můžete také trénovat chroupání a jemnou motoriku s kousky nakrájeného čerstvého jablka.
  • Večer před spaním servírujte HiPP mléčnou kaši na dobrou noc, ovoce, zeleninu, nebo opět naše oblíbené kousky chleba rozmočené v mléce.

Přes den udržujte pitný režim batolete ideálně vodou nebo mlékem, naředěným ovocným džusem nebo speciálními dětskými čaji.