Jsou ryby zdravé pro miminka?

Ano, ryba je vysoce kvalitní potravina a je součástí pravidelné stravy ve většině evropských zemí a patří také do výživy malých dětí.

Ryby by se měly jíst pravidelně, protože jsou hodnotným zdrojem živin. Mořské ryby jsou obzvláště výjimečné díky obsahu jódu, který je nepostradatelný pro funkci štítné žlázy. Je také nezbytný pro kojence a jejich vývoj. Losos obsahuje velké množství hodnotných Omega-3 mastných kyselin, které jsou důležité pro vývoj mozku a nervových buněk.

Stravovací návyky se vytvářejí ve velmi rané fázi života. Proto je důležité seznámit kojence se zdravými pokrmy – což zahrnuje i ryby.

Mořské ryby máme ve svém sortimentu po dlouhou dobu a nabízíme je v pokrmech od ukončeného 4., 7., 11. a 14. měsíce. Všechny tyto pokrmy přispívají k rozmanité stravě Vašeho dítěte. Pokrm s rybou by se měl zahrnout minimálně jednou týdně.

I kojenci s rizikem alergií mohou jíst ryby, jakmile dosáhnou věku pro zahájení uvádění příkrmů, protože pro děti s rizikem alergií platí stejná doporučení týkající se složení příkrmů jako pro děti bez alergií. Existují dokonce teorie, že konzumace ryb v prvním roce života dítěte by mohla mít preventivní účinek na vznik alergií. 

Určitě si kladete otázku: Odkud pocházejí ryby pro příkrmy HiPP?

Mořské ryby, např. aljašská treska, pocházejí z pobřežního rybolovu, jehož stanoviště se nacházejí ve vybraných pobřežních regionech. Ryby jsou lovené a certifikované. Tímto způsobem můžeme ve společnosti HiPP zaručit ohleduplný a trvale udržitelný rybolov při zachování stavů ryb a nepodílet se na nadměrném rybolovu v oceánech.

Veškeré čerstvé ryby se okamžitě zpracovávají a hluboce zamrazují pro další zpracování. Než se ryby dostanou do skleniček, jsou pečlivě prohlédnuty v našich laboratořích.