Mléčná výživa pro děti - často kladené otázky

Mléčná výživy pro děti - často kladené otázky

Kdy bych měla přejít z jedné fáze krmení na další? Od jakého věku může moje dítě pít kravské mléko?

Přechod na jinou výživu je možný – není však nutností. Vaše dítě dostává všechny důležité výživné látky ve všech mléčných výživách pro děti HiPP – samozřejmě v kombinaci s příkrmem podle příslušného věku. Rozhodující je, že je dítě se zvolenou výživou spokojené a syté. Přechod na jinou mléčnou výživu však nebude představovat problém. Samozřejmě za předpokladu, že jsou dodržována doporučení týkající se věku a krmení.

Přechod by měl probíhat láhev po láhvi – denně zvyšujte počet láhví s novou výživou. Zažívání dítěte si pak může na novou výživu zvykat a také uvidíte, jak Vaše dítě novou výživu snáší. V jedné láhvi by se neměly míchat dva různé druhy výživy.

Kravské mléko by se v prvním roce života mělo podávat pouze v malém množství v jídle a nikoli v čisté formě jako nápoj v láhvi.

Jakmile je dítě starší, doporučují odborníci k snídani mléčnou batolecí výživu přidat do müsli nebo vypít z hrníčku. Dodá Vašemu dítěti důležité vitamíny a minerály, které jsou potřebné pro zdravý růst, a má pro děti vhodný snížený obsah bílkovin.

Kdy mám přejít z HA výživy na normální mléčnou kojeneckou výživu?

Důsledná strava s nízkým obsahem alergenů v prvních šesti měsících života je rozhodující pro prevenci vzniku alergií.

Kojenci ohrožení vznikem alergií by měli být v prvních šesti měsících krmeni pouze mateřským mlékem nebo hypoalergenní počáteční kojeneckou výživou (HA výživa).

Uvědomte si prosím, že tato opatření pro prevenci alergií ztrácejí účinnost, jakmile je podána normální mléčná kojenecká výživa nebo nehydrolyzovaná speciální kojenecká výživa, např. AR výživa nebo léčivá strava. Zda, a jak přísně se musí dieta s nízkým obsahem alergenů dodržovat ve 2. polovině prvního roku a později, je nutné rozhodnout individuálně – nejlépe spolu s vaším lékařem.

Jídelníček vašeho dítěte můžete odpovídajícím způsobem rozšířit o výrobky HiPP s nízkým obsahem alergenních složek.

Jak dlouho lze mléčnou výživu podávat?

Mléčná kojenecká výživa HiPP 1 BIO Combiotik je nejvhodnější pro výživu kojenců ve věku 0 – 6 měsíců, zatímco pokračovací mléčná kojenecká výživa HiPP BIO 2 Combiotik  je uzpůsobena pro druhou polovinu prvního roku.

Pokračovací mléčná kojenecká výživa obsahuje více železa než počáteční mléčná kojenecká výživa, aby zajistila jeho zvýšenou potřebu v druhé polovině prvního roku. Pro změnu kojenecké výživy neexistuje žádná přesná doba. Počáteční a pokračovací mléčnou kojeneckou výživu lze podávat, dokud to dítě vyžaduje.

Mléčná kojenecká výživa je kompletní jídlo, které se  po dokončeném 4. měsíci věku postupně nahrazuje vyváženou stravou.

Jestliže je vaše dítě starší 1 roku, mělo by pít mléko jako součást jídla. Od ukončeného 12. měsíce je mimořádně vhodná Mléčná batolecí výživa HiPP. Je přizpůsobena speciálním stravovacím potřebám batolat a nejlépe se podává jako součást jídla místo kravského mléka, např. se sendvičem, v müsli nebo prostě jako nápoj v hrníčku. Nezapomeňte, že nejpozději na začátku 2. roku by mělo dítě pít mléko i jiné tekutiny z hrníčku a nikoliv z láhve. To Vaše dítě povzbudí, aby se učilo novým dovednostem, nebude neustále sát a jeho zoubky budou chráněny proti zubnímu kazu.